► Arşiv
Biyomedikalde MYO Elektronik Protezler

8 Mart 2017

Kariyer Merkezi, Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve Biyomedikal Teknolojileri Kulübü işbirliğiyle “MYO Elektronik Protezler” semineri düzenledi.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü Öğretim Görevlisi Uzman Kenan Karakaş’ın konuşmacı olduğu seminerde, elektronik protezlerin nasıl yapıldığı ve nasıl kullanıldığı konuşuldu. Konuşmasına protez ve ortezin tanımlarıyla başlayan Karakaş, protez çeşitleri, protez kullanım şekilleri ve kimlerin protez kullanabileceği konularıyla birlikte mekanik ve elektronik protezler hakkında da bilgi verdi.

Karakaş, protez kullanımı için gerekli kas gücünü test ederek uygulamalı bir şekilde gösterdi. Elektronik protezlerin uygulanmasında hastanın yaşayabileceği psikolojik durumlara da değinerek proteze ihtiyacı olan kişilerin bundan kaçmaması gerektiğini belirtti. Program sonunda öğrencilerimizin sorularına yanıt veren Karakaş’a hediyesini, Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin Karagözoğlu takdim etti. 
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/12017-03-15-04-22-18am.jpg
  Biyomedikalde MYO Elektronik Protezler Semineri
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/22017-03-15-04-22-18am.jpg
  Biyomedikalde MYO Elektronik Protezler Semineri
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/32017-03-15-04-22-18am.jpg
  Biyomedikalde MYO Elektronik Protezler Semineri
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/42017-03-15-04-22-18am.jpg
  Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin Karagözoğlu - Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü Öğretim Görevlisi Uzman Kenan Karakaş
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Online Kurumsal
İşlemler
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı