► Arşiv
Veri Bilimi Mühendisliği Laboratuvarı Açıldı

8 Mart 2017

Veri bilimi, veri mühendisliği, veri analizi ve organizasyonu ile ilgili konularda lisans ve yüksek lisans seviyesinde eğitim ve araştırma çalışmalarında kullanılacak Veri Bilimi Mühendisliği Laboratuvarı açıldı.

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde çalışmaların yapılacağı Veri Bilimi Mühendisliği Laboratuvarı, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman, Rektörümüzün davetlisi olarak Üniversitemizde bulunan Malezya İslâm Üniversitesi (IIUM) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Farid Sufian Shuaib, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. A. Yılmaz Çamurcu ile öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımlarıyla Haliç Yerleşkesi’nde açıldı. 

Laboratuvarda yapılacak eğitim ve araştırma çalışmaları veri madenciliği, veri bilimi, veri görselleştirme, yapay zekâ, makine öğrenmesi ve istatistik olasılık, optimizasyon, büyük veri ve veritabanı sistemleri, veri işleme ile ilgili pek çok alanı içeriyor. Laboratuvarda veri bilimi mühendisi, veri bilimcileri (data scientist) ve veri analistleri yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Öğretim üyelerimizin yanında tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz, proje ve tez çalışmalarında Veri Bilimi Mühendisliği Laboratuvarı’ndan yararlanabilecekler. 
  • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R7911-Kopyala2017-03-15-04-27-46am.JPG
    Veri Bilimi Mühendisliği Laboratuvarı Açıldı
  • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R7940-Kopyala2017-03-15-04-27-46am.JPG
    Veri Bilimi Mühendisliği Laboratuvarı Açıldı
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Online Kurumsal
İşlemler
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
SKS
Mevlevi
Mukabelesi
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı