► Arşiv
Tunuslu Heyeti Üniversitemizde Ağırladık

20 Temmuz 2017

Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman, Türkiye ile Tunus arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına bir dizi görüşme yapmak üzere ülkemizde bulunan Tunus Ennahdha Partisi Dış İlişkiler Başkanı ve eski Dışişleri Bakanı Dr. Rafik Abdessalem ile ülkemizdeki Tunuslu öğrencilere destek veren Tunus Kardeşlik Derneği üyelerini Topkapı Yerleşkesi’nde ağırladı.

İslâmi İlimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan ve Dış İlişkiler Müdürümüz Bedia Tekin’in de hazır bulunduğu görüşmelere, Tunus Kardeşlik Derneği Başkanı Sihem Mohammed, Başkan Yardımcısı Imad Othmane, Öğrenci ve Gençler Sorumlusu Ichrak el Kamel eb Gallal, Basın Müşaviri Dr. İbrahim Bouazzi ile beraberindeki heyet katıldı.

Görüşmelerde iki ülke arasındaki işbirliklerinin önemi vurgulanarak, üniversitemiz ile Tunus üniversiteleri arasındaki ilişkilerin arttırılması temennisinde bulunuldu. Erasmus ve diğer değişim programlarıyla daha çok Tunuslu öğrencinin Türkiye’ye gelmesi konusunda hemfikir olunan görüşmelerde, Tunus Kardeşlik Derneği’nin çalışmalarından da söz edildi.

Görüşmelerin ardından Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan’ın rehberliğinde yerleşke gezildi.

Üniversitemizde lisans öğrencilerinin dışında, Tunus’un en önemli üniversitelerinden biri olan Ez-Zitouna Üniversitesi İslâmi İlimler Fakültesi’nden 6 yüksek lisans öğrencisi Erasmus kapsamında İslâmi İlimler Fakültemizde yüksek lisans eğitimi alıyor. 
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/12017-07-26-02-38-09pm.JPG
  Tunus'tan Bir Heyet Üniversitemizi Ziyaret Etti
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/22017-07-26-02-38-09pm.JPG
  İslami İlimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan - Tunus Ennahdha Partisi Dış İlişkiler Başkanı Dr. Rafik Abdessalem - Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/32017-07-26-02-38-09pm.JPG
  Tunus'tan Bir Heyet Üniversitemizi Ziyaret Etti
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/42017-07-26-02-38-09pm.JPG
  Tunus'tan Bir Heyet Üniversitemizi Ziyaret Etti
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/52017-07-26-02-38-10pm.JPG
  Tunus'tan Bir Heyet Üniversitemizi Ziyaret Etti
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Online Kurumsal
İşlemler
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı