► Arşiv
FSMVÜ | Duygunun Götürdüğü Yere Git
Duygunun Götürdüğü Yere Git

30 Eylül 2016

Boğaziçi’nde sükûnet, Haliç’te hüzün, Beşiktaş’ta coşku! Nerede ne hissediyorsanız CheckFeel uygulamasında paylaşarak İstanbul’un Duygu Atlası’na dâhil olabilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi tarafından hazırlanan “Duygu Atlası” Projesi, CheckFeel mobil uygulamasıyla yayında! Her mekânın bir ruhu, her ruhun bir mekânı olduğu düşüncesiyle oluşturulan “Duygu Atlası Projesi”nin mobil uygulama hali CheckFeel sayesinde, kullanıcılar ziyaret ettikleri mekânlara duygularını bırakarak mekânın ruhunun oluşmasına katkı sağlayacaklar. Duygular biriktiğinde mekânın duygu yoğunluğu ortaya çıkacak ve böylece diğer kullanıcılar o anki duygusuna göre aradığı mekânı bulmuş olacak.

Duygu Turizmi Başlıyor

Duyguların psikolojideki yerine önem veren ve aynı duyguları paylaşan insanların bir araya gelmesini önemseyen Üniversitemiz ve ortaklarının hazırladığı İstanbul Duygu Atlası Mobil Uygulaması Projesi, 2015 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye layık görüldü. Bireylerin lokasyon temelli duygu paylaşımlarının ortalamasından hareketle oluşacak Duygu Atlası’na göre kişilerin hissettikleri duyguyu en iyi yansıtan mekânlara “duygu turizmi” sağlanacak, bu sayede hem yeni mekânlar keşfedilecek hem de hangi mekânlarda hangi duyguların daha yoğun yaşandığı görülecek.

Duygu Atlası Mobil Uygulaması Projesi, Ruh Sağlığı Derneği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ortalığıyla; İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, Kim Psikoloji ve Türk Hava Yolları iştirakçiliğiyle hayata geçirildi.

CheckFeel uygulaması şimdi Google Play Store’da, yakında AppStore’da da olacak.

 

Uygulama burada

 
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Online Kurumsal
İşlemler
İnsan Kaynakları
SKS
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı