FSMVÜ | Üniversitemizin Yeni Rektörü, Prof. Dr. M. Fatih Andı
► Arşiv
Üniversitemizin Yeni Rektörü, Prof. Dr. M. Fatih Andı

26 Aralık 2018

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans eğitimi tamamlayan Prof. Dr. Muhammed Fatih Andı, mezun olduğu yıl İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak başladığı akademik hayatını, aynı bölümde yardımcı doçent, doçent ve profesör olarak devam ettirdi. Yeni Türk Edebiyatı alanında birçok akademik yayını, kitabı ve ödülleri bulunan Andı, farklı tarihlerde yurtiçi ve dışında çeşitli üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak da bulundu.

Türkiye Bilimler Akademisi Asli Üyesi olan Prof. Dr. Andı, İstanbul Bilimler Akademisi Vakfı ve Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği gibi görevlerinin yanısıra birçok vakıf ve sivil toplum kuruluşunda çalışmalar yürütmektedir. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu ve YÖK Sosyal ve Beşerî Bilimler Etik Kurulu üyeliklerinde de bulunmuştur.

Üniversitemiz Edebiyat Fakültesinin kurulduğu 2010 yılından bugüne Dekanlık görevini sürdüren Prof. Dr. M. Fatih Andı, 26 Aralık 2018 tarih ve 2018/265 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Üniversitemiz Rektörlüğüne atanmıştır.

Yeni Rektörümüze görevinde başarılar dileriz.

Üniversitemizin Kurucu Rektörü olarak 2010 yılından bugüne kadarki hizmet ve katkılarından dolayı Sayın Prof. Dr. Musa DUMAN’a şükran ve saygılarımızı sunarız.
HIZLI MENÜ
Strateji Geliştirme
Daire Bşk.
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı