► Arşiv
Prof. Dr. Akay’dan Metinlerin Anlamına Davet

24 Ekim 2017

Yazmayı bir varoluş biçimi addeden Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Akay son kitabı Anlamın Çağrısı'nda, yüzyıllar önce yazılan metinleri çözümlüyor ve okuyucuyu, anlamın katmanlı yapısını görmeye davet ediyor.

Türk şiiri üzerinde okuma yöntemi olarak uyguladığı “yapıçözüm” yöntemiyle edebiyat dünyasında ses getiren çalışmalar yapan Akay, diğer kitaplarında olduğu gibi son kitabında da metinler üzerinde gezinmeye, görünmeyenleri açığa çıkarmaya olanak sağlıyor.

Batı ve Doğu metinlerini kör bir bakışla değerlendiren, ikisinden birini salt reddetme üzerine temellendirilen düşüncelerin karşısında yer alan Akay, Anlamın Çağrısı kitabında iki medeniyete de ait metinlerin çok boyutlu anlam deryasında, çok boyutlu düşünme üzerine zihin açıcı bir okuma yöntemi sunuyor.

Anlamın Çağrısı, metinleri tekrar tekrar okumaktan ziyade nasıl çözümleyeceğini bilmek gerekliğinden doğan bir çalışma. Aynı zamanda yüzyıllar boyu okurun karşısına çıkmış, ölümsüzlüğünü kanıtlamış eserlerle hemhâl olmaktan heves alanlara yoldaşlık etme arzusunda.” diyen Akay, okuyucuları anlamın çağrısına kulak vermeye davet ediyor.

Şule Yayınları “Hasan Akay Dizisi”nden çıkan Anlamın Çağrısı, eylül ayından itibaren kitapçı raflarında yer alıyor.

 
  • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/ANLAMINCAGRISI2017-10-24-05-15-03pm.jpg
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Check Feel
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı