► Arşiv
Öğrenci ve Mezunlarımıza TEKNOFEST’ten Ödül

8 Ekim 2018

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrenci ve mezunları, 20-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen TEKNOFEST’te THY’nin Travel Hackathon yarışmasında yazılım projesiyle ödül kazandı.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi dört gün boyunca 550 bin ziyaretçinin katıldığı TEKNOFEST’te yer aldı. Üniversitemiz, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) öncülüğünde 20-23 Eylül’de İstanbul 3. Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde stant açarak Müslüman bilim insanlarının icatlarını yüzbinlerce ziyaretçi ile buluşturdu. Stantta bilim tarihine damga vuran icatlar ve mucitler ziyaretçilere tanıtılırken, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrenci ve mezunları da Türk Hava Yolları’nın (THY) yarışmasında üniversiteyi temsil etti. 5 kişiden oluşan takım, THY’nin düzenlediği Travel Hackathon’da uygulama yazılımı ile Here Özel Ödülünü kazandı.

Yarışmacılar THY ve İGA tarafından sunulan servislerin yanı sıra farklı sektörlerden API sağlayıcılarının servislerini de kullanarak uçtan uca seyahat sürecinde yenilikçi uygulamalar geliştirmek için yarıştı. Havvagül Öztürk, Cem Dirman, Ebrar Şahin, Haluk Korkmaz ve Abdulrahman Alabrash’tan oluşan takım, Indoor Navigasyon üzerine geliştirdiği uygulama yazılımı ile HERE Özel Ödülünü aldı.

Dünyada 3 boyutlu haritalama üzerine uzmanlaşmış firmalardan biri olan HERE’den ödül alan takım, GPS sinyallerinin yetersiz olması nedeniyle Navigasyon kullanılmayan kapalı mekânlarda Navigasyon kullanımını uygun hale getirdi. İstanbul 3. Havalimanını Indoor Navigasyona uygun hale getirerek iç mekân haritalaması yapan takım böylece havalimanında bir yerden başka bir yere giderken yönlendirmelerden yararlanmasını sağladı. 

 

   

 

İki nokta arasındaki uzaklık ve gidiş yolu.
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Check Feel
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı