► Arşiv
Mimarlık Öğrencimiz Elif Kartal Venedik Bienali Yolcusu

7 Şubat 2017

Mimarlık Bölümü öğrencimiz Elif Kartal, Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu’nda yer alacak Vardiya projesine katılmaya hak kazanan üniversite öğrencilerinden biri oldu.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) koordinasyonunu yürüttüğü Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu’nda yer alacak Vardiya projesi, tüm dünyadan mimarlık öğrencilerine 26 Mayıs-25 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek atölyelere katılma çağrısında bulunmuştu. İKSV’nin çağrısına portfolyo ve “Bienal ne için var?” sorusuna cevap olarak hazırladığı kısa filmiyle başvuran ve ilk aşamayı geçen Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Elif Kartal, ikinci aşamadaki video mülakatını da tamamlayarak projede yer alacak 122 öğrenciden biri oldu.

Vardiya nedir?

Mimar Kerem Piker küratörlüğündeki Vardiya projesi, Venedik Bienali Mimarlık Sergisi süresince Türkiye Pavyonu’nda gerçekleştirilecek etkinlikler, buluşmalar ve bir dizi atölye çalışmasını içeren bir araştırma programıdır. 26 Mayıs-25 Kasım 2018 tarihleri arasında haftalık vardiyalar halinde İKSV’nin koordinasyonu ile Venedik’e götürülecek öğrenciler, Venedik’te bulundukları bir haftalık süre boyunca bienali gezecek ve düzenlenecek atölye çalışmalarına katılacak. Böylelikle mimarlık öğrencilerinin bienal sergilerinin sadece takipçisi değil, aynı zamanda tasarımcı fikirleriyle katılımcı olmaları hedefleniyor.
  • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R7361-Kopyala2018-03-07-03-58-59pm.JPG
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Check Feel
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı