► Arşiv
Kudüs İslâmındır!

7 Aralık 2017

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencileri ABD’nin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını protesto etti. Haliç Yerleşkesinde toplanan öğrenciler “Kudüs İslamındır” pankartı açarak Kudüs hassasiyetlerini dile getirdi. 

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın, Tel Aviv'de yer alan ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma ve Kudüs'ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını açıklaması, öğrencilerimiz tarafından bir basın açıklamasıyla protesto edildi. Öğrenciler “Kudüs İslâmındır” yazılı dövizler ve Kubbet-üs Sahra’nın fotoğraflarını taşıdı.

Öğrenciler adına açıklama yapan İslâmi İlimler Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Muhammet Bilir, ABD’nin kararının bir zulüm ve akıl tutulması olduğunu ifade etti. 

Açıklamada: “Bugün karşı karşıya kaldığımız bu durum, dünyanın Müslümanlara verdiği değeri gözler önüne sermektedir. Dünyanın gözü önünde 1948’den bu yana terör estiren bir devletin, Ortadoğu’yu kana bulayan bir anlayışın yıkılacağı gün de elbet gelecektir. Bu terör devletine çanak tutanlar, zulmü alkışlayanlar, öldürülen binlerce masum insanı görmezden gelenler iyi bilmelidir ki; bir gün bu ümmetin anaları yeni Selahattinler, yeni Fatihler, yeni Musalar doğuracaktır. Kudüs’ü terör devletinin başkenti olarak tanıyan ABD’nin bir gün mutlaka bu zulümlerle kendisinin de karşı karşıya kalacağını unutmaması gerekir. Bugün biz Müslümanlara düşen görev ise Kur’an ve sünnet yolundan ayrılmadan, birbirimize düşmeden, birbirimizi dışlamadan, hep birlikte Allah’ın ipine sarılmaktır. Peygamber mirası ilk kıblemiz Kudüs’ü ancak bu kenetlenmeyle ayağa kaldırabiliriz.”ifadeleri kullanıldı.

 
  • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R87182017-12-07-09-06-33pm.JPG
    Muhammed Bilir İslami İlimler Fakültesi 1. Sınıf Öğrencisi
  • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R87082017-12-07-09-06-41pm.JPG
    Umut Yalçın Hukuk Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi
  • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R86962017-12-07-09-06-53pm.JPG
    Kudüs İslâmındır!
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Online Kurumsal
İşlemler
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı