► Arşiv
Hindistan Heyetini Üniversitemizde Ağırladık

12 Ekim 2017

Hindistan Müslümanları ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına Türkiye-Arap İlişkileri Merkezi aracılığıyla ülkemizde bulunan Hindistan Küresel Kalkınma Forumu ve Asya Ortadoğu Forumu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman’ı makamında ziyaret etti.

Dış İlişkiler Müdürlüğü Temsilcisi Suliman Abdallah ve Osmanlı-Malay Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Sekreteri Serdar Çöp’ün de hazır bulunduğu görüşmelere, Asya Ortadoğu Forumu Başkanı Dr. Mohammad Akram, Asya Ortadoğu Forumu Müdürü Hassan İmran, Hindistan Küresel Kalkınma Forumu Başkanı Mohammad Akmal Shareef, Hindistan Küresel Kalkınma Forumu Genel Sekreteri M. Gauhar Iqbal ve beraberindeki heyet katıldı.

Müslümanların Hindistan’daki statüsüyle ilgili ülkemizdeki bazı kurumlarla istişare halinde olmayı arzulayan forum üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Duman’la da konuyla ilgili fikir alışverişinde bulundu. Görüşmelerde, Hindistan Müslümanlarının eğitim alanında yaşadıkları sorunlar ve toplantıya katılan STK’ların sorunların çözümü için yaptığı çalışmalar gündeme getirildi. Ayrıca Türkiye ve Hindistan Müslümanları arasındaki tarihi bağlara atıfta bulunularak, Üniversitemiz ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile Hindistan’da bulunan yükseköğrenim kurumları arasında, eğitim alanında işbirliği gerçekleştirilmesi temennisinde bulunuldu.

Görüşmeler, Rektörümüzün heyete hediye takdiminin ardından sona erdi.

 
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R44022017-10-13-02-43-17pm.jpg
  Hindistan Heyetini Üniversitemizde Ağırladık
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R44132017-10-13-02-43-17pm.jpg
  Hindistan Heyetini Üniversitemizde Ağırladık
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R44192017-10-13-02-43-17pm.jpg
  Hindistan Heyetini Üniversitemizde Ağırladık
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/BI7R44212017-10-13-02-43-17pm.jpg
  Hindistan Heyetini Üniversitemizde Ağırladık
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Online Kurumsal
İşlemler
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı