► Arşiv
Biyomedikal Sektöründe 3D Printer’ın Yeri

10 Mart 2017

Kariyer Merkezi, Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve Biyomedikal Teknolojileri Kulübü işbirliğiyle, “3D Printer ve Biyomedikaldeki Yeri” konulu bir seminer düzenledi.

Biotechnica Engineering Firma Kurucusu Alper Erken’in sunumuyla başlayan programın ilk oturumunda Erken, üç boyutlu organ modelleri, hastaya özel medikal modeller, cerrahi simülasyonlar ve yeniden yüzlendirme modelleri konusunda öğrencilerimize detaylı bilgiler verdi.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi  Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Kemalettin Yıldız, implant uygulamalarının nasıl yapıldığını görsel veriler kullanarak öğrencilerimizle paylaştı.

Programın ikinci oturumunda ilk konuşmacı, Üniversitemiz bünyesinde çalışmalarını sürdüren Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi’nden (ALUTEAM) Endüstriyel Tasarım Mühendisi Cemal İrfan Çalışkan, 3D ile yaptıkları çalışmaların uygulamalarından örnekler vererek Alper Erken’in yaptığı çalışmaları da destekleyen bir sunum gerçekleştirdi.

Son olarak, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ethem Güneren, 3D uygulamalarında üretici ve uygulayıcı arasındaki iletişimin nasıl olması gerektiğine dair genel bilgiler verdi.

Seminer, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz ve Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Haydar Özkan’ın teşekkür konuşması ve konuşmacılara  hediye takdimleri ile tamamlandı.
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/12017-03-15-04-31-37am.jpg
  Biyomedikal Sektöründe 3D Printer’ın Yeri Semineri
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/22017-03-15-04-31-37am.jpg
  Biyomedikal Sektöründe 3D Printer’ın Yeri Semineri
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/32017-03-15-04-31-37am.jpg
  Biyomedikal Sektöründe 3D Printer’ın Yeri Semineri
 • http://www.fsm.edu.tr/resimler/upload/42017-03-15-04-31-38am.jpg
  Biyomedikal Sektöründe 3D Printer’ın Yeri Semineri
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Online Kurumsal
İşlemler
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
SKS
Mevlevi
Mukabelesi
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı