Dış İlişkiler Müdürlüğü
Üniversitemiz küreselleşen dünyada yükseköğretim düzeyinde uluslararası iletişimin öneminin farkındalığıyla, gerek öğrencilerine ve akademisyenlere yurt dışında eğitim ve araştırma imkânı sağlamak, gerekse dünyanın pek çok ülkesinden uluslararası düzeyde öğrenci ve akademisyen katılımlarıyla kendi bünyesinde çok uluslu bir eğitim-öğretim ortamı oluşturmak için faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir. Bu doğrultuda Dış İlişkiler Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin (FSMVÜ) uluslararası eğitim-öğretim faaliyetlerini koordine etmek için kurulmuştur.

Dünyanın seçkin üniversiteleriyle olan ikili anlaşmaların yanı sıra, öğrencilerimiz Erasmus ve Bologna süreçleri ile eğitim hayatlarının bir bölümünü farklı bir ülkede geçirebilecek ve bu sayede farklı kültürleri tanıyarak yeni tecrübeler edinme şansı bulacaklardır.

Dış İlişkiler yurtdışına gidecek ve yurtdışından gelecek öğrenci ve öğretim üyelerinin seçilmesi ve yerleştirilmesi sürecinin koordinasyonundan sorumludur. Ayrıca başvuru ve kabul işlemleri, vize işlemleri, konaklama sorunları ve olası diğer tüm işlemler ofisin takip konusu kapsamındadır.

Uluslararası öğrencilere yönelik düzenlenen oryantasyon programları ile yurtdışına giden öğrencilerimizin ve yurtdışından gelen uluslararası öğrencilerin kısa sürede bulundukları ülkelere ve ülkemize adapte olmalarına yardımcı etkinlikler düzenlenir.

Müdür BEDİA TEKİN

Tel./Dahili
E-Posta
Lisans
Y. Lisans
Doktora

 : 
 : 
 : 
 : 
 : 

0212 521 81 00 / 4322 
btekin@fsm.edu.tr  
CBÜ 
Marmara Üniversitesi 
İstanbul Üniversitesi 
Koordinatör Enis Mansur ANAŞ

Tel./Dahili
E-Posta
Lisans
Y. Lisans
Doktora

 : 
 : 
 : 
 : 
 : 

0212 521 81 00 / 4309 
emanas@fsm.edu.tr 
Academy of Art University 


Uzman Vusala  AGHAYEVA

Tel./Dahili
E-Posta
Lisans
Y. Lisans
Doktora

 : 
 : 
 : 
 : 
 : 

0212 521 81 00 / 4087 
vaghayeva@fsm.edu.tr Uzman Mutlu YAKIN

Tel./Dahili
E-Posta
Lisans
Y. Lisans
Doktora

 : 
 : 
 : 
 : 
 : 

0212 521 81 00 / 4211 
myakin@fsm.edu.tr 

Gebze Teknik Üniversitesi 

HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Online Kurumsal
İşlemler
İnsan Kaynakları
SKS
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı